Bibliofilie
- Stránky: 1 2 3 Další »
Almanach Kmene - Milostný 1933
Bibliofilie
Vydal Kmen, klub nakladatelů v Praze, redigovala Libuše Vokrová. Upravila Toyen, obrázky kreslili F. Bidlo, A. Pelc, V. Rada a Toyen. 172 str.
- Původní brož s obálkou, ohyby na hřbetě lehce odřeny, velmi dobrý stav.Cena:700.00KčAlmanach Kmene 1930 - 1931
Bibliofilie|Jazykověda a literatura
Klub moderních nakladatelů Kmen Praha 1930. Redigoval F. X. Šalda, upravil Karel Teige. Fotogr. přílohy.
- Brožované, obálka roztržená, jinak výborný stav.
Cena:340.00KčAlmanach Kmene 1934 - 1935
Bibliofilie|Jazykověda a literatura
Vydal Kmen, klub nakladatelů v Praze, redigoval Jaroslav Seifert. Kresba na str. 36 od F. Bidla, na str. 79 a 150 od A. Hoffmeistera, na str. od V. Silovského.
Grafická úprava a ostatní kresby od J. Švába. 400 str.
- Původní brož s obálkou, ohyby na hřbetě lehce odřeny, velmi dobrý stav.Cena:340.00KčAlmanach Kmene 1936 - 1937
Bibliofilie|Jazykověda a literatura
Vydal Kmen, klub nakladatelů v Praze, redigoval a upravil Jos. Čapek. 312 str.
- Původní brož s obálkou, hřbet v horní a dolní části prasklý, za předsádkou prasklá vazba, jinak dobrý stav.Kniha už je prodanáCena:340.00KčBEZRUČ, Petr: Stužkonoska modrá (vyd. 1932)
Bibliofilie|Poezie
vyd. bez udání vydavatele, Brno 1932. Typo O. Petr, 30 str., s podpisem autora, na patitulu vlepen obr. stužkonosky.
- tuhá poloplátěná vazba bez obálky, výborný stav.Kniha už je prodanáCena:140.00KčBEZRUČ, Petr: Stužkonoska modrá (vyd. 1952)
Bibliofilie|Poezie
Vydal Čs. spisovatel, Praha 1952. Celostránkovými ilustracemi vyzdobil Max Švabinský.
- Volné dvoulisty vložené do kartonových desek, dobrý až velmidobrý stav.Cena:100.00KčBIEBL, Konstantin: Zlom - kniha veršů 1923 - 1928
Bibliofilie
Vydal Jan Fromek v edici Odeon sv. 46, Praha 1928. Vazba a typo Karel Teige.
- Původní brož s asi 2 cm. trhlinou v horní části hřbetu obálky, jinak velmi dobrý až výborný stav.Cena:12000.00KčBIRNBAUM, Vojtěch: Jan Erazím Vocel zakladatel našich děj. umění
Bibliofilie
vyd. V. Petr, Praha 1942, Svazky úvah a studií č. 76, red. Dr. F. Kovárna, brož., 32 str.
- lehce poškoz. navlhnutím, listy nerozřez.Cena:50.00KčBOHATEC, Miloslav: Teige a kniha
Bibliofilie
Vydal Klub přátel výtvarného umění, Praha 1965. Útlá několika stránková publikace obsahuje 20 reprodukcí. 28 str.
- Původní skládací mapa, výborný stav.Kniha už je prodanáCena:1100.00KčBŘEZINA, Otokar: Spisy Otokara Březiny, svazek II. Prosa
Bibliofilie
Vydala Česká akademie věd a umění, Praha 1933. Graficá úprava a reprodukce dřevorytu František Bílek. 96 str.
- Původní brož s po okrajích poškozenou a vyspravenou obálkou, uvolněná vazba jinak nepoškozeno.Cena:260.00KčDEML, Jakub: Můj očistec
Beletrie|Bibliofilie
Rudolf Škeřík, Praha 1929. Autorův portrét Fr. Bílek. Z 300 čísl. výtisků na Simili Japanu má tento číslo 164.
- Celoplátěná vazba. Výborný stav.
Kniha už je prodanáCena:450.00KčDURYCH, Jaroslav: Otokar Březina
Bibliofilie
Vydal Ot. Štorch - Marien 1931 v Praze, v úpravě F. Muziky. Vloženo vánoční přání z roku 1965 od vydavatele. Formát A5, 72 str.
- Pevná kartónová vazba bez obálky, jinak nepoškozeno.Cena:165.00KčFRANCK, H.: Bez haléře kolem světa
Bibliofilie|Cestopisy
Česká grafická unie, Praha 1921. 1. díl Z domova přes Evropu Syrií a Egyptem. 2. Z Egypta přes Ceylon a Přední Indii. díl 3. díl Malajskou džunglí do Siamu, po moři do Japanu, pěšky přes Japan a po moři domů. Obrázky, mapky.
- Vázané. bez obálky, hřbet vybledlý. Výborný stav.
Cena:200.00KčHALAS, František: Já se tam vrátím ...
Bibliofilie
Vydalo Krajské nakl. v Havlíčkově Brodě 1957. Vyšlo v edici " Vysočina ". Barevnými dřevoryty vyzdobil Jan Jůzl. Typo Jan Dvořák. II. vydání. 30 str.
- Celoplátěná vazba s obálkou. Velmi dobrý stav.Kniha už je prodanáCena:150.00KčHAŠEK, Jaroslav: Jak se máme chovati
Bibliofilie
Nakladatelství čs. výtvarných umělců v Praze, jako premii pro Klub přátel výtvarného umění za rok 1960.
Dvanácti původními dřevoryty vyzdobila a typograficky upravila Jarmila Dubská jako studijní práci v ateliéru prof. F. Muziky na Vysoké škole uměleckoprůmyslové.
V plátně, s obálkou, perfektní stav. První vydání.
Kniha už je prodanáCena:420.00KčHAVLÍČEK BOROVSKÝ, Karel: Epigramy 1845
Bibliofilie|Jazykověda a literatura|Poezie
Česká grafická unie, Praha 1921. Vydáno jako faksimile rukopisu k výročí stých narozenin KHB.
- Brožované, velmi dobrý stav, obálka mírně poškozená. 12x16cm
Kniha už je prodanáCena:120.00KčHAVLÍČEK, Karel: Tyrolské elegie, Král Lávra
Bibliofilie
vyd. J. Hladký 1923 v ed. Ratolest, graf. typo. Prav. Kotík, 30 str., brož
- velmi dobrý stavKniha už je prodanáCena:100.00KčHLOUCHA, Joe: Pohádky japonských dětí
Bibliofilie|Dětské|Různé
Zemědělské knihkupectví A. Neubert, Praha 1926. Obálka F. X. Procházka, ilustrace dle japonských fotografií a dřevorytů.
- Svázáno provázkem. Pravý roh na dvou stranách mírně ohmatán, jinak výborný stav.
Kniha už je prodanáCena:600.00KčJAMMES, Francis: Má dcera Bernadetta
Bibliofilie
Vydal 1916 Jindřich Skopec, katecheta měst. dívčího gymnasia Minervy, v Praze. Obrazy ji vyzdobil Láďa Novák. Číslo výtisku je 437.
- Celoplátěná vazba formátu zhruba A5, kniha má zlatou ořízku. Stav je vynikající, kniha není prakticky poškozena, kromě lehkého prohnutí zadní desky.Cena:1150.00KčKÁLIDÁSA: Ztracený prsten (Šakuntalá)
Bibliofilie
vyd. J. Lukasík Mor. Ostrava 1944, přebásnil F. Hrubín, dosl. F. Götz, ob. a kresby A. Strnadel, první vyd., brož 100 str
- velmi dobrý stavKniha už je prodanáCena:60.00Kč- Stránky: 1 2 3 Další »






