Pragensia
- Stránky: 1 2 3 4 Další »
ADLOVI, Zdeněk a Věra: Krásná a slavná
Dětské|Pragensia
Vydal Albatros, Praha 1973. Vyšlo v Klubu mladých čtenářů. Ilustroval a graficky upravil Jindřich Kovařík. Kniha je dětskou encyklopedií o Praze. 256 str. formátu menší A3.
- Celoplátěná vazba s lehce na krajích poškozenou obálkou jinak výborný stav.Cena:170.00KčBASS, Eduard: Křižovatka u Prašné brány
Pragensia
Vydal Jan Pohořelý, Praha 1948. Kniha líčí patnáct příběhů z pražské historie. Kniha je doplněna čb. fotopřílohami. Obálku a vazbu navrhl S. Ježek. 228 str.
- Poloplátěná vazba s obálkou,zadní strana obálky je vážně potrhaná jinak velmi dobrý stav.Cena:120.00KčBRANALD, Adolf: Zrození velkoměsta
Pragensia|Umění » Fotografie
Panorama, Praha 1985. 1. vydání. Obálka, vazba a graf. úprava Libor Fára, fotografie Jan Malý.
- Vázané s obálkou. Výborný stav.
Cena:150.00KčBURIAN, Jiří - NEUBERTOVI, K. a J. foto: Katedrála sv. Víta na Pražském hradě
Pragensia|Umění » Architektura
Vydal Odeon, Praha 1980. Velkoformátová výpravná převážně obrazová publikace na křídovém papíře. 38 str. textové části obsahuje také půdorysy vývojových stádií katedrály a historické kresby a veduty. Fotografie jsou barevné a velmi kvalitní.
- Celoplátěná vazba s obálkou, vynikající stav.Cena:160.00KčCIBULA, Václav: Objevujeme Prahu
Dětské|Pragensia
Albatros, Praha 1988. 1. vydání. Ilustr. Eva Smrčinová, fotogr. B. Lamrová a J. Molín.
- Vázané, desky lamino. Výborný stav.
Cena:180.00KčČAREK, Jiří: Vilímkův průvodce Prahou
Místopis|Pragensia|Různé
Jos. R. Vilímek, Praha 1948. 29 fotogr., 2 pérovky, 4 dvoustranné plánky. Úvod M. V. Kratochvíl.
- Brožované, desky ohmatané. Velmi dobrý stav.
Cena:60.00KčČERNÝ, František a kolektiv: Divadlo v Kotcích 1739 - 1783, nejstarší pražské městské divadlo
Pragensia|Umění » Divadlo
Vydalo Nakl. Panorama, Praha 1992. Velmi rozsáhlá práce o vzniku a historii divadla doplněná širokým obrazovým materiálem, jmeným rejstříkem a materiálovým aparátem. 480 str.
- Celoplátěná vazba s obálkou, výborný stav.Cena:260.00KčDĚDINA, FILIP, GUTH, HÜBSCHMANN, JANÁK, WIRTH: Jak rostla Praha
Pragensia
Vydala Společnost přátel starožitností jako prémii, Praha 1939. Kniha je souborným vydáním cyklu přednášek z roku 1936. Publikace je doplněna čtyřmi fotografiemi teréních modelů Prahy.
- Původní brož, v knize jsou místy udělány pastelkou podtrhy jinak dobrý až velmi dobrý stav.Cena:260.00KčDLABOLA, Otto - KOPECKÁ, Michaela: Procházky kulturní Prahou - hudební
Pragensia|Umění » Hudba
Vydala Svépomoc, Praha 1988. Kniha se zabývá hudebním místopisem Prahy. Je vybavena velkým množstvím fotografií a obsahuje také anglické, německé a ruské resumé. 120 str. formátu menší A3.
- Celoplátěná vazba s obálkou mírně poškozenou, jinak výborný stav.Kniha už je prodanáCena:130.00KčDOLENSKÝ, Jan: Praha ve své slávě a utrpení
Pragensia
Vydal B. Kočí, Praha 1903. Kniha formátu menší A3 je doplněna velkým množstvím dobových kreseb, rytin, fotografií a akvarelů. 632 str.
- Celoplátěná vazba s ražbou na deskách které jsou na rozích a horním okraji hřbetu potlučené, plátno je lehce zašlé jinak je kniha ve výborném stavu.Cena:1400.00KčHLAVSA, Václav - VANČURA, Jiří: Malá Strana
Pragensia
SNTL, Praha 1983.
Malá Strana - Menší Město pražské,
1. část - historický vývoj, 2. část - podrobný místopis včetně plánku. Vybaveno mnoha kresbami, plány a fotografiemi.
Velmi dobrý stav, s obálkou, v plátně. P
Cena:380.00KčHOLEC, František - sestavil: Pražský sborník historický XIII.
Pragensia
Vydalo Panorama, Praha 1981. Sborník obsahuje - J. Čarek - Z dějin staroměstských domů, Zdeněk Míka - Počátky průmyslové výroby v Praze, Karel Sklenář - Počátky archeologického průzkumu na území Prahy, F. Holec - Seznam Čechů popravených v Drážďanech za ilegální činnost KSČ v letech 1942 - 1945.
Kniha obsahuje také různé recenze a referáty. 200 str.
- Celoplátěná vazba s obálkou na horním okraji lehce potrhanou, jinak bezvadný stav.Cena:160.00KčHOLEC, František - sestavil: Pražský sborník historický XVI
Pragensia
Vydalo Panorama, Praha 1983. Sborník obsahuje - J. Čarek - Z dějin staroměstských domů, M. Vilímková - Úvaha o době založení a počátcích vývoje Hradčan.
J. Pešek, B. Zilynskyj - Vztah k městům a problematika pražských dějin doby jagellonské v Kronice české V. Hájka z Libočan, J. Janáček - Italové v předbělohorské Praze (1526 - 1620), J. Kollmann - Praha v polovině 18. století očima italských cestovatelů a různé recenze a referáty. 190 str.
- Celoplátěná vazba s obálkou na horním okraji lehce potrhanou, jinak bezvadný stav.Cena:160.00KčHONZÍK, Miroslav: Praha 1921
Historie|Pragensia
Vydala Svoboda, prémie členské knižnice 1981
Vzpomínky, fakta dokumenty. Vázané v plátně s obálkou, výborný stav, A4.
Cena:120.00KčHORSKÝ, Zdeněk: Pražský orloj
Pragensia
Vydalo nakl. Panorama, Praha 1988.
Vázané v plátně, s obálkou. 37 černobílých, 59 barevných fotografií a 3 kresby. Velmi dobrý stav , A4.
Kniha už je prodanáCena:130.00KčJÍRŮ, Václav: Praha město fotogenické
Pragensia
Vydal Orbis, Praha 1968. 1. vydání. Doprovod k obrazovým kapitolám napsala Vlasta Šverhartová. 264 str.
- Celoplátěná vazba s obálkou, velmi dobrý stav.Cena:240.00KčKarolinum - statek národní
Pragensia|Umění » Architektura
Vydala Karlova univerzita, Praha 1934.
Polokůže, obálka na okrajích potrhaná, četné fotografie hlubotiskem. Velmi dobrý stav, A 4.
Cena:180.00KčKOMÁREK, Julius: Neznámá tvář Prahy - zvířata ve velkoměstě
Pragensia|Přírodní vědy
Vydal Čin, Praha 1941. Grafická úprava, kresby v záhlaví kapitol a obálka R. Šváb. V knize též několik čb. fotografií. 228 str.
- Původní brož, vazba rozpadlá, celkově poškozeno užíváním.Cena:120.00KčKOŠNÁŘ, Julius: Staropražské pověsti a legendy
Pragensia
Vydal Odeon, Praha 1992. Vyšlo v Klubu čtenářů/ rodinném klubu sv. 640. Kniha je doplněna fotografickým doprovodem. 338 str.
- Celoplátěná vazba s obálkou, výborný stav.Kniha už je prodanáCena:110.00KčKOZÁK, Bohumír: Poklady pražské architektury
Pragensia
Orbis, Praha 1965.
Úvod napsal PhDr. František Kožík. Uměleckohistorický katalog napsal a perokresby, akvarely, kresbu na titulním listě i na obálce provedl inž. arch. dr. Bohumír Kozák. 96 stran textu a 62 ilustrací, první vydání.
Kniha už je prodanáCena:450.00Kč- Stránky: 1 2 3 4 Další »








